تبلیغات
parsiboy - مطالب آذر 1395
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

http://s3.img7.ir/ZJpFQ.jpg

به این استدلال به عنوان مثال توجه کنید: بیل گیتس، ریچارد برانسون و مارک زاکربرگ دانشگاه را رها کردند و میلیاردر شدند ! شما برای موفقیت به مدرسه نیازی ندارید!! برای کارآفرین شدن نباید وقتتان را در کلاس تلف کنید!! کافی است شروع کنید!! کاملاً ممکن است که برانسون و بیل گیتس و زاکربرگ علیرغم مسیر انتخابی خودشان موفق شده باشند ولی انتخاب همان مسیرها الزاماً دلیل بر موفقیت من و شما نیست. چرا؟ به این خاطر که به ازای هر یک بیل گیتس موفق، هزاران کارآفرین با پروژه های شکست خورده و بدهی های سنگین بانکی و... وجود دارد. ولی کسی به آن ها توجه نمی کند.

همه ما از این دست جملات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دیده و یا شنیده ایم : هشت کاری که هر روز افراد موفق انجام می دهند، 20 عادت زندگی ثروتمندان، استراتژی گوگل یا مایکروسافت در تبلیغات. ما اصولا شناسایی روش های برندگان را دوست داریم. تمایل به تمرکز بر افراد موفق در یک حوزه خاص و سعی در یادگیری استراتژی ها و روش های آنان و فراموش کردن این نکته که افراد زیادی همان استراتژی ها و تاکتیک ها را به کار گرفته اند ولی شکست خورده اند. در واقع این خطا باعث می شود که به اشتباه بیش از حد برای استراتژی ها و تاکتیک های به کارگرفته شده توسط یک فرد موفق (بازمانده) ارزش قائل شویم و ازاین نکته غافل شویم که همان استراتژی ها و تاکتیک ها برای بسیاری از مردم کار نمی کند!!! این جا همان جایی است که باعث می شود افراد موفق باعث شکست ما شوند.

نتیجه گیری :
اشتباهی که در بالا بیان شد به خاطر خطایی است که در دانش تصمیم گیری به آن خطای بازماندگی  (Survivorship Bias) می گویند. بگذارید حالا یک مثال کمی تخصصی تر بزنم و بیشتر توضیح بدهم: فرض کنید که شما میخواهید ویژگی هایی که باعث می شود برخی شرکت ها یا صندوق های سرمایه گذاری، موفق شوند را بدست آورید. چه می کنید؟ می روید سراغ شرکت های موفق یا صندوق های سرمایه گذاری موفق. در صورتی که شما باید همه نمونه ها را تحلیل کنید هم موفق ها و هم ناموفق ها را. چرا این کار را نمی کنیم؟ چون شکست خورده ها دیگر وجود ندارند و اگر هم هستند مشهور نیستند. به همین خاطر می رویم سراغ بازمانده ها (همان موفق ها). ممکن است به یک سری ویژگی هم برسیم اما در واقع این خطا باعث می شود که به اشتباه بیش از حد برای روش های به کارگرفته شده توسط یک شرکت/صندوق موفق (بازمانده) ارزش قائل شویم و این نکته را فراموش کنیم که همان روش را شرکت ها و صندوق های ورشکسته هم به کار برده اند.

از این پس، با دقت بیشتری به ویژگی هایی که برای افراد موفق برمی شمرند نگاه کنیم و به خودمان یادآوری کنیم که به ازای هر بیل گیتس موفق، ممکن است هزاران فرد دیگری هم باشند که همان ویژگی را داشتند اما به جایی نرسیدند.

اولین کانال تخصصی موفقیت درشغل و کسب و کار
@iteraket
 وب سایت تبلیغ مشاغل:
 http://iteraket.ir

ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other
 • دنبالک ها: اولین کانال تخصصی موفقیت درشغل و کسب و کار، وب سایت تبلیغ مشاغل،  
 • نکته ای که بیشتر در مورد ایده خوب برای کسب و کار بیان می شود، سادگی آن ها است. باید بتوان ایده را به خوبی و سادگی توضیح داد.

  برای ورود به یک کسب و کار و شروع فرایند کارآفرینی خلاقیت برای کارآفرینان بسیار مهم است و این موضوع بستگی زیادی به ایده شما برای کار دارد. هیچ محدودیتی هم قرارگرفتن ایده های شما در یک حوزه مشخص وجود ندارد. می توانید ایده هایتان را از موضوع اسباب بازی گرفته تا بسته بندی شکل بدهید.

  ایده خوب برای کسب و کار چه ایده ای است؟

  اما آیا این ایده ها کار می کنند؟ هیچ کس جواب مشخصی برای این سوال ندارد. اما تلاش برای به ثمر نشستن ایده خوب برای کسب و کار و تبدیل آن ها به محصولات واقعی شاید ارزشش را داشته باشد. تنها نگرانی که در این میان وجود دارد این است که کمپانی ها در نهایت کار خودشان را می کنند. ایده متعلق به شما است ولی این مجموعه مورد نظر است که بر روی محصول نهایی نظر می دهد.

  بهترین کانال آموزشی کسب و کار

  آموزش تخصصی مدیریت  ، بازار یابی ، تبلیغات ،بصورت مقاله و فیلم و عکس در اولین کانال تخصصی موفقیت در کسب و کار  برای عضویت از لینک زیر اقدام نمایید

  http://www.iteraket.ir/fileman/Uploads/Images/web/FollowUsOnTelegramEng.png


  ادامه مطلب

  ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other
 • دنبالک ها: بهترین کانال آموزشی کسب و کار، سایت تبلیغات کسب و کار، اپلیکیشن معرفی کسب و کار،  
 • سه شنبه 23 آذر 1395

  بستنی خانگیِ سریع و ارزان قیمت

  نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: سبک زندگی، 

  تنقلات و میان وعده ها بخش بزرگی از مخارج روزانه ما رو تشکیل میدن. اگر بتونید به وسوسه های شیکمویانه غلبه کنید و خودتون رو به خونه برسونید براتون دستور تهیه یه بستنی خوشمزه و سالم و کم هزینه رو داریم !

  این بستنی فوری تو کمتر از 5 دقیقه حاضر میشه و خیلی هم خوشمزه و لذت بخشه.

  مواد لازم:

  • یه عدد موز رسیده
  • چند تیکه یخ کوچولو
  • عسل یا شکر برای شیرین کردن بستنی
  • میوه دلخواه که میتونه هرچیزی باشه مثل توت فرنگی ، هلو ، طالبی و هر میوه دوست داشتنی دیگه
  • یک دستگاه مخلوط کن
   
  بستنی خونگی کی میل داره؟

  طرز تهیه :

  ادامه مطلب

  ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other

  سه شنبه 23 آذر 1395

  چی بخوریم که هیکل ورزشکاری داشته باشیم

  نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: پزشکی، سبک زندگی، 

  حتی اگر هر روز ورزش می کنید و می توانید بیشتر از یک دقیقه در وضعیت پلانک یا شنای سوئدی بمانید، باز هم به تغذیه مناسب احتیاج دارید تا بتوانید شکمی صاف و تخت و تکه تکه داشته باشید.
   
  انتخاب های غذایی مناسب به شما کمک می کنند تا قدرتتان را بیشتر کنید، حجم عضلاتتان را افزایش دهید و بیشتر چربی های مزاحم را (به خصوص در ناحیه شکم) که عضلاتتان را پنهان کرده اند، بسوزانید. در حالی که اگر موقع غذا خوردن حواستان نباشد، با یک انتخاب غلط ممکن است اثرات خوب تمرین را از بین ببرید.

  1- ماست یونانی

  ماست یونانی علاوه بر اینکه در هر فنجان 22 گرم پروتیین عضله ساز دارد، منبع خیلی خوب کلسیم و پروبیوتیک ها probiotic) یا میکروارگانیسم های مفید موجود در شیر و ماست که فلور میکروبی روده را تقویت می کند. درواقع روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتری هاست.
   
  بسیاری از این باکتری ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته ای از این باکتری ها که به باکتری های پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به فرایند گوارش، مولکلول های پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامین ها و آنیت بیوتیک های مختلف را تولید می کنند که برای بدن مفید هستند.) هم محسوب می شود که هر دو به نمایان شدن عضلات شکمتان کمک می کند.
   
   چی بخوریم که هیکل ورزشکاری داشته باشیم؟

  نتایج مطالعاتی که در مجله تغذیه بالینی اروپا IEtropean Hournal of Clinical Nutrition) منتشر شده، نشان می دهد افرادی که هر روز از نوشیدنی هایی که پایه شان شیر یا ماست تخمیر شده حاوی پروبیوتیک است، استفاده می کنند، می توانند بخش بزرگی از چربی های شکمی را که بین عضلات و ارگان های این ناحیه ذخیره شده، بسوزانند و در مقابل، آن هایی که سراغ این نوشیدنی ها نمی روند، اصلا چربی سوزی شکمی نخواهندداشت.

  ادامه مطلب

  ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other

  سه شنبه 23 آذر 1395

  7 عادت مالی زنان موفق

  نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: موفقیت، 

  این مطلب تقدیم میشه به همه خانومهایی که در حال مبارزه برای فراهم کردن یه زندگی بهتر برای خودشون و بقیه هستند . چه خوب میشه اگر هر کدوم پله های نردبانی باشیم که ما رو به اوج موفقیت میبره.
  7 عادت مالی زنان موفق

  چه پولدار باشیم و چه در تنگنای مالی قرار داشته باشیم نمیتونیم منکر این واقعیت بشیم که پول نقش خیلی مهمی در کیفیت زندگی ما داره و شاید شما هم این موضوع رو بارها شنیده باشید که بعضی افراد میگن ما صبح تا شب مشغول کاریم ولی باز هم یه جاهایی کم میاریم . در کنار تورم و هزینه های بالای زندگی ، این شیوه مدیریت مالی هست که باعث میشه بهره وری درآمد پایین باشه . در این مطلب اشاره ای داریم به عادات مالی زنان موفق که در سرتاسر جهان زندگی می کنند:

  1 - مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

  ادامه مطلب

  ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


  نویسندگان

  نظرسنجی

   درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
  • ابر برچسبها  آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 0
  • بازدید امروز :1
  • بازدید دیروز : 8
  • بازدید این ماه : 1
  • بازدید ماه قبل : 6
  • نویسنده : پسر پارسی
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان