تبلیغات
parsiboy - اسنپ و تپسی چه بر سر آژانس های تاكسیرانی سنتی اوردند
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

http://s3.img7.ir/VjXlE.jpg

اگر کسب و کار شما هنوز سنتی است این مطلب را تا آخر مطالعه کنید

داستان اپلیکیشن‎های درخواست خودرو، در نوع خود جالب و عبرت‎آموز است. سال‎های سال، بدنه غیرچابك تاکسیرانی و آژانس‎های کرایه خودرو، به معنای واقعی کلمه، فناوری‎های نوین دیجیتالی را ندیده گرفتند. اجازه بدهید برای روشن کردن این بی‎توجهی، چند مثال بزنم. مدت‎زمانی طولانی است که امکان چک کردن نقشه ترافیک در تهران وجود دارد، اما کمتر راننده آژانسی را دیده‎ام که از این قابلیت استفاده کند! سال‎هاست که امکان پرداخت موبایلی در کشور فراهم شده، اما هیچگونه تسهیلاتی در این خصوص در اختیار یک مسافر آژانس جهت سهولت در پرداخت قرار نگرفته است! حداقل یك دهه است که نرم‎افزارهای تعاملی، امکان دریافت بازخورد از مشتریان را فراهم کرده‎اند، اما دریغ از دریافت یک نظر از مشتری در این آژانس‎ها! نوآوری در مدل‎ها و خدمات، واژه‎ای غریب در این صنف است.

نتیجه این رویکرد چه بود؟ امپراتوری اتحادیه‎های تاکسیرانی و آژانس‎های خدمات خودرو، در مدت زمانی حدود یک‎سال، توسط دو اپلیکیشن موبایل (اسنپ و تپ‎سی) به زیر کشیده شد. تمام آن نیازهای مشتری، که سال‎ها مورد بی‎توجهی آژانس‎ها قرار گرفته بود، به خوبی توسط اپلیکیشن‎های درخواست خودرو پوشش داده شد. حالا تاکسیرانی، مبهوت از شکستی که خورده (البته هنوز ابتدای این داستان است) به این‎در و آن‎در می‎زند تا رقیب را با شکایت و مسائل حقوقی از میدان به‎در کند که البته به نتیجه نخواهد رسید.

هفته پیش از آژانس محله‎مان که طی 15 سال گذشته مشتری ثابت‎شان بوده‎ام، تماس گرفتند و گفتند 20 درصد در همه مسیرها قیمت را کاهش داده اند! آن روز عجله داشتم وگرنه برای‎شان مفصل توضیح می‎دادم که مساله مشتری، فقط قیمت نیست و تا قدرت فناوری و قابلیت‎های آن در ایجاد خوشایندی برای یك سفر درون شهری را درک نکنند، اتفاقی نخواهد افتاد. البته معتقدم آن‎ها صدای انقلاب فناوری‎های دیجیتالی را بسیار دیر شنیده‎اند و تا اندازه زیادی، كار از كار گذشته است!
همین داستان، بزودی بر سربسیاری از كسب وكارهاخواهد آمد یا آمده است، پس برای پیشگیری سریعأ اقدام كنید.
جک ولش جمله معروفی دارد که متناسب با داستانی است که نقل شد:
"تغییر کنید، قبل از آن‎که مجبور به تغییر
شوید.

تغییر را با ما اغاز کنید: #آی_تراکت اولین گروه تخصصی تبلیغات و فعالیت در حوزه فضای مجازی و تلفن های همراه

 کانال تلگرام درخصوص آموزش کسب وکار
 @iteraket
وب سایت جهت تبلیغ مشاغل:
 http://iteraket.ir

ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


نویسندگان

نظرسنجی

  درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
 • ابر برچسبهاآمار وبلاگ

 • کل بازدید : 0
 • بازدید امروز :1
 • بازدید دیروز : 8
 • بازدید این ماه : 1
 • بازدید ماه قبل : 6
 • نویسنده : پسر پارسی
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان