تبلیغات
parsiboy - پینت بال لیزری یا لیزر تگ چیست
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

شنبه 24 بهمن 1394

پینت بال لیزری یا لیزر تگ چیست

نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: تکنولوژی، 

http://iteraket.ir/img/users_files/16-1455308832.jpg
دستگاه لیزرتگ (laser tag) شامل مجموعه هایی عبارت از چندین اسلحه و جلیقه می باشد كه بسته به مدل های مختلف آن تعداد اسلحه و جلیقه متفاوت است. نحوه بكارگیری و استفاده از این وسیله ورزشی بدین صورت است كه افراد (بازیكنان) با قرار گرفتن در محیطی متشكل از سنگر ها و موانع خاص در فضای تاریك و سرپوشیده ، با در دست داشتن سلاح ها و پوشیدن جلیقه های حساس به لیزر در قالب حداقل 2 نفر و حداكثر چند تیم به رویارویی و شلیك به افراد مقابل می پردازند.
قابل توجه است كه سلاح ها با امواج لیزر عمل می كنند و بر روی اسلحه و جلیقه سنسور هایی نصب شده كه قابلیت دریافت این امواج را دارند، اسلحه و جلیقه از باطری هایی كه در جلیقه ها تعبیه شده اند تغذیه می كنند.
در پایان وقت بازی اطلاعات ذخیره شده از حافظه نصب شده در جلیقه ها بصورت بیسیم به رایانه منتقل شده و با استفاده از نرم افزار مخصوص كه برای همین منظور طراحی شده، تحلیل و درانتها، رایانه نتایج بازی را به صورت كارنامه چاپ شده اعلام می كند.
اجزاء تشکیل دهنده محصول شامل موارد زیر می باشد:
اسلحه ، جلیقه ، دستگاه انتقال اطلاعات بیسیم ، نرم افزار و ...

http://iteraket.ir/img/users_files/16-1455308845.jpg


استفاده از لیزرتگ در مراکز تفریحی ورزشی به دلیل ویژگی منحصر به فرد این محصول دارای مزایای قابل توجهی است که برخی از آنها به اختصار در ذیل آورده میشود.
لازم به ذکر است از لیزرتگ برای تمرین نیروهای تخصصی در موسسات نظامی نیز استفاده می شود.
Ø نیاز به مساحت کم: در باشگاه های لیزرتگ نسبت به با شگاه های هم خانواده نیاز به مساحت کمتری (در حدود 300 متر) می باشد.
Ø هزینه نگهداری و جاری بسیار پایین: استفاده از لیزر جهت تیراندازی هیچ هزینه ایی در بر ندارد و به دلیل صرفه جویی در هزینه گلوله هاو همچنین نیاز به تنها یک اپراتور جهت راه اندازی و نگهداری باشگاه، هزینه های نگهداری و جاری باشگاه لیزرتگ بسیار پایین می باشد.

Ø بازه سنی مناسب: لیزرتگ فعالیتی است مهیج برای گروههای سنی 80- 4 سال كه در جستجوی هیجان می باشند. بازیكن های زیر 4 سال به خاطر مكان تاریك بازی، وزن تجهیزات و پیچیدگی بازی احساس ناراحتی می كنند.
Ø هیجان فوق العاده: به دلیل فضای تاریک و بسیار مهیج به همراه لامپ های بلک لایت(black light) و نورپردازی های خاص و ... هیجان بسیار زیادی در فضای بازی حاکم است.
Ø ایمنی بالا: در اسلحه های لیزر تگ برای نشانه گیری هدف از لیزر استفاده می كنند كه این لیزر ها در محدوده بی خطر طول موج تولید شده و از نوع لیزر های مورد استفاده در اسباب بازیهاست و كاملا دقیق ، بی خطر و ایمن می باشد.
Ø ضد تقلب بودن و دقت بالا: سنسور‏ها و اسلحه‏ های الكترونیكی كاملاً با هم هماهنگ هستند. پس ازاینكه سنسور با آخرین شلیك از كار افتاد اسلحه نیز به طور خودكار از كار می‏افتد و نمی تواند شلیك كند و این مسئله از ایجاد تقلب در بازی جلوگیری می کند.
Ø امکان برگزاری مسابقات و تمرینات در قالب چندین گروه : این ورزش را می توان در قالب چندین گروه برگزار نمود و از طریق نرم افزار امکان اعلام نتایج هر گروه به صورت مجزا و همچنین تعداد شلیک های افراد به نیروهای خودی نیز وجود دارد.
Ø امکان اعلام نتایج بازی به صورت تیمی و انفرادی و چاپ کارنامه از طریق نرم افزار: از ویژگی خاص این مجموعه نرم افزار انعطاف پذیر آن است. در این نرم افزار پیشرفته و چند منظوره نه تنها زمان بازی قابل تنظیم است ، بلكه قابلیت انتخاب سناریوهای (روشهای تمرینی) مختلفی را به ما می دهد به این معنی كه افراد با اصابت اولین لیزر حذف شوند و یا اینكه به بازی ادامه دهند و...
این نرم افزار تمامی اصابت های لیزر و امتیازات آن را بدون هیج خطایی محاسبه و نتیجه بازی یا مسابقه را در قالب یك كارنامه چاپ می كند.

ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


نویسندگان

نظرسنجی

  درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
 • ابر برچسبهاآمار وبلاگ

 • کل بازدید : 0
 • بازدید امروز :1
 • بازدید دیروز : 8
 • بازدید این ماه : 1
 • بازدید ماه قبل : 6
 • نویسنده : پسر پارسی
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان