تبلیغات
parsiboy - اقداماتی که بعد از هک شدن باید انجام بدهید
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

یکشنبه 3 آبان 1394

اقداماتی که بعد از هک شدن باید انجام بدهید

نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: تکنولوژی، 

۴ اقدامی که بعد از هک شدن باید انجام بدهید

هک شدن چه شخص مورد حمله قرار گیرد و چه شرکت، تجربه وحشتناک و پر هزینه‌ای است. هکرها اغلب دنبال پول و یا اطلاعات هستند، و شاید دنبال اطلاعاتی مانند عکس‌های شخصی هستند که بتوانند به وسیله آنها باج گیری و یا به صورت عمومی منتشر کنند. ممکن است این اطلاعات را برای حملات بعدی مورد استفاده قرار دهند و یا به شرکت‌ها و افراد دیگر بفروشند.

اما برای قربانیان به صورت دیگری است، قربانیان هک‌ها اغلب چیزهای زیادی از دست می‌دهند، برای شرکت‌ها می‌تواند بی اعتبار شدن برند آنها را در پی داشته باشد.

در ادامه به ۴ اقدامی که بهتر است بعد از هک شدن انجام دهیم اشاره می‌کنیم.

با سرویس ارتباط با مشتری تماس بگیرید

اگر حساب کاربری شما روی فیس‌بوک، توییتر و یا سرویس آنلاین دیگری هک شده است، در کوتاه ترین زمان با سرویس ارتباط با مشتری آن‌ها تماس بگیرید.سرویس‌های آنلاین به خصوص شبکه‌های اجتماعی در محدود کردن حساب کاربری هک شده معمولا بهتر عمل می‌کنند و حتی فرم‌هایی بدین منظور نیز تهیه کرده‌اند.

سیستم‌تان را اسکن کنید

وقتی کنترل حساب کاربری هک شده‌تان را بدست گرفتید، زمان بررسی کردن فایل‌های مشکوک و رفتارهای عجیب و غریب است. به عنوان مثال اگر حساب کاربری شما هک شده بود، بعد از گرفتن کنترل شما باید به قسمت حریم شخصی و تنظیمات امنیتی بروید و ببینید آیا سوال امنیتی و جواب آن تغییر پیدا کرده است یا نه؟ یا اگر حساب پی‌پال یا بانکی شما هک شده بود باید بررسی کنید آیا با کارت شما خریدی انجام شده است یا نه؟ و اگر ایمیل شما مورد هک قرار گرفته باشد، باید پوشه ایمیل‌های فرستاده شده (sent) و پیش‌نویس (draft) را بررسی کنید. و کاربران پیشرفته هم باید ترافیک اینترنت، پهنای باند را نیز بررسی کنند تا ببینند مورد مشکوکی وجود دارد یا نه.


رمز عبور حساب هک شده را حتما تغییر دهید، و همچنین باید نرم‌افزار‌هایی که به این حساب‌ها وصل بوده‌اند را در نظر بگیرید زیرا ممکن است آنها راهی برای نفوذ هکرها باشند. برای مثال برای استفاده از tweetdeck از حساب tweeter تان دسترسی به این برنامه می‌دهید. در این مثال tweetdeck همان نرم افزاری است که به حساب توییتر شما دسترسی دارد. سعی کنید نرم افزارهایی که به آنها نیازی ندارید را به حساب‌های کاربری‌تان وصل نکنید.

اقدامات اولیه را انجام دهید

بعد از هک شدن، مطمئن باشید که اقرامات اولیه و اساسی را انجام دهید. وقتی کنترل را بدست گرفتید، رمزعبور را تغییر دهید، از ورود دو مرحله‌ای استفاده کنید، از آنتی ویروس‌ها برای بررسی دستگاه‌تان استفاده کنید، نرم افزارهای به روز نشده خود را به روز کنید، از اطلاعات‌تان فایل پشتیبان تهیه کنید، اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اید را بررسی کنید، مراقب افراد مشکوک باشید تا با انواع ترفندهای مهندسی اجتماعی شما را به دام خود نیاندازند.

به چه کسی اعتماد می‌کنید؟

یک سوال مهم که همیشه باید از خودتان بپرسید این است، چه کسی پشت آن کامپیوترهای دیگر نشسته است؟  مطمئن باشید از افرادی که با آنها در اینترنت کار می‌کنید و یا صحبت می‌کنید. به هر کسی به راحتی اعتماد نکنید.


ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


نویسندگان

نظرسنجی

  درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
 • ابر برچسبهاآمار وبلاگ

 • کل بازدید : 0
 • بازدید امروز :1
 • بازدید دیروز : 8
 • بازدید این ماه : 1
 • بازدید ماه قبل : 6
 • نویسنده : پسر پارسی
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان