تبلیغات
parsiboy - چگونه گوشی آندرویدی گم شده‌تان را بدون نصب نرم افزارهای ردیابی پیدا کنید؟
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

اگر روی گوشی اندروییدیتان برنامه ردیابی نصب نکرده باشید و آن را گم کنید یا دزدیده شود، چطور آن را ردیابی و پیدا می‌کنید؟

برنامه‌‌های ضد سرقت و پیدا کردن گوشی زیادی در Google play موجود است که می‌توانند گوشی‌تان را زمانیکه گم و یا دزدیده می‌شود ردیابی و پیدا کنند. ولی خیلی از مردم زمانی به وجود این برنامه‌ها پی می‌برند که گوشی خود را از دست داده‌اند. که دیگر خیلی دیر است.

چگونه گوشی اندروییدتان را بعد از اینکه گم و یا دزدیده شد، ردیابی کنید؟

اگر قبل از اینکه گوشی‌تان گم شود برنامه‌‌های ریکاوری روی آن نصب نکرده باشید، باز هم راه‌هایی برای کنترل از راه دور و ردیابی گوشیتان وجود دارد.

در اینجا نگاهی به راه‌های مختلفی که گوشی اندروییدی را به صاحبش برمیگرداند، می‌اندازیم.

۱- از قسمت مدیریت دستگاه اندرویید گوگل، گوشی اندروییدی خود را ردیابی کنید.

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاه به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشد.
 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که محل دستگاهتان را مشخص کند (به طور پیش فرض on است) تغییر این گزینه در قسمت تنظیمات برنامه گوگل است.
 • به مدیریت دستگاه (ADM) خود اجازه داده باشید که دستگاهتان را قفل و اطلاعات آن را پاک کند (به طور پیش فرض off است).

مدیریت دستگاه اندرویید (ADM) ابزار رسمی و ساده گوگل برای ردیابی گوشی یا تبلت اندروییدتان است. بهترین ابزاری است که بدون نیاز به نصب برنامه‌ای قادر به ردیابی گوشیتان است. تنها چیزی که نیاز دارید این است که گوشیتان را به حساب کاربری گوگل‌تان وصل کرده و به اینترنت وصل شده باشید. خوب الان شما باید در حالیکه به اکانت خود وصل هستید سایت Android Device Manager را ببینید وقتی سایت لود شد به صورت اتوماتیک گوشیتان را ردیابی می‌کند. اگر چندین دستگاه را ثبت کرده‌اید از منوی لیست کشویی دستگاه گم شده را انتخاب کنید.

در به روز رسانی اخیر، گوگل برخی از ویژگیهای (ADM) را به نتایج جستجوی خودش اضافه کرده است. بدین وسیله خیلی سریع می‌توانید موقعیت گوشی ثبت شده خود را در نتایج جستجو پیدا کنید. با جستجوی این عبارت “where is my phone” ، گوگل نقشه‌ای کوچک در بالای نتایج جستجو نشان می‌دهد که موقعیت گوشیتان را در آن به نمایش می‌گذارد. می‌توانید زنگ گوشیتان را با کلیک روی “Ring” در پایین سمت چپ به صدا درآورید.

android-device-manager-search

بنابراین خیلی راحت و سریع می‌توانید گوشی خود را پیدا کنید. ولی برای دیدن تمام گزینه‌های این برنامه باید به نسخه کامل ADM بروید.


با استفاده از ADM قادرید که گوشی اندروییدی ثبت شده‌تان را ردیابی کنید، گوشیتان را به صدا درآورید و اطلاعات آن را پاک کنید (که به صورت دستی فعال است). گذشته از این، ADM گزینه‌های زیادی برای کنترل از راه دور ارائه نمی‌دهد. امید است که گوگل این ابزار را گسترش دهد و ویژگیهای جدیدی را معرفی کند، مثل عکس گرفتن در شرایطی که گوشی به سرقت رفته و می‌خواهید عکس کسی که گوشیتان را برداشته ببینید.

اگر در چنین شرایطی که گوشیتان گم شده است و لب تاپی کنارتان نیست می‌توانید از گوشی اندروییدی دیگری برای ردیابی آن استفاده کنید. به جای استفاده از مرورگر موبایل می‌توانید از برنامه Android Device Manager استفاده کنید. اگر این برنامه در آن گوشی نبود، این برنامه را از این لینک دانلود کنید. برای ثبت نام هم می‌توانید از حالت مهمان و حساب گوگل خودتان استفاده کنید. الان قادرید که گوشی گم شده خود را ردیابی کنید، آن را به صدا درآورید یا اطلاعاتتان را پاک کنید.

ممکن است به چندین دلیل نتوانید با این روش موقعیت دستگاه خود را پیدا کنید. شاید گوشی‌تان به اینترنت وصل نیست یا خاموش باشد. در این شرایط به تلاشتان برای ردیابی آن ادامه دهید تا دوباره به سرویسهای گوگل وصل شود.

در چنین شرایطی که گوشیتان دزدیده شده است، ممکن است که سارق، ارتباط گوشی با حساب کاربری گوگل شما را قطع کرده باشد، اگر این طور باشد نه با  Android Device Manager و نه با هیچ یک از ابزارهای ردیابی نخواهید توانست موقعیت گوشی خود را پیدا کنید. برای ردگیری دستگاهتان ضروری است که به اکانت گوگلتان وصل باشد.

۲- ردیابی و کنترل از راه دور گوشی‌های هوشمند با Android Lost

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاه‌تان به اکانت گوگل‌تان وصل شده باشد.
 • دستگاه‌تان به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • نسخه آندرویید دستگاه‌تان 3.0 یا بالاتر نباشد. (با توجه به آپدیت‌های برنامه‌های اندروییدی،‌ Android Lost روی دستگاه‌هایی که نسخه اندروییدشان 3.0 یا بالاتر از آن است، فعال نمی‌شود.)

خوب در این شرایط که گوشی‌تان را ندارید، چطور می‌توانید آن را نصب کنید؟ خیلی ساده است، شما می‌توانید به طور مستقیم از وب سایت گوگل پلی روی دستگاه ثبت شده‌تان، هر برنامه‌ای را که میخواهید نصب کنید. برنامه  the Android Lost app  را پیدا کنید و روی نصب کلیک کنید.

نصب برنامه  Android Lost از راه دور خیلی سر راست است، فقط باید اتصال گوشیتان به اکانت گوگلتان برقرار باشد. میتوانید امیدوار باشید که سارق این اتصال را قطع نکرده است.

کارهایی که قرار است انجام دهید:

قدم اول: نصب برنامه Android Lost از راه دور

از طریق گوگل پلی برنامه  Android Lost  را از راه دور نصب کنید، همانطور که قبلا ذکر شد برای نصب از راه دور، گوشیتان باید همچنان به اکانت گوگلتان وصل باشد در غیر اینصورت نصب نخواهد شد.

install-androidlost

قدم دوم: برنامه  Android Lost  را فعال کنید (روی سیستم عامل اندرویید 3.0 و بالاتر از آن کار نخواهد کرد)

اگر هنوز گوشی هوشمند یا تبلتتان در دسترس است فقط کافیست با آن برنامه کار کنید. اما بدیهی است که الان گوشیتان گم شده است بنابراین برای ثبت آن، یک sms با متن “androidlost register” به گوشیتان بفرستید. این sms را می‌توانید از هر گوشی‌ای بفرستید. این باعث می‌شود Android Lost خودش را با استفاده از اکانت گوگلتان ثبت کند.

اگر تبلتتان گم شده است نمی‌توانید برای رجیستر کردن از sms استفاده کنید. در این مواقع باید  “AndroidLost Jumpstart”  را قبل از برنامه Android Lost نصب کنید. وقتی Android Lost در حال نصب است، این برنامه مراحل رجیستر را شروع خواهد کرد.

قدم سوم: به وب سایت Android Lost لاگین کنید.

با اکانت گوگلتان به وب سایت Android Lost وارد (sign in) شوید. بعد از این کار، شما باید به تمام ویژگیهای کنترل از راه دور مانند موارد زیر دسترسی داشته باشید:

 • خواندن آخرین sms های روی گوشی‌تان
 • می‌توانید از گوشیتان صدای هشدار بلندی همراه با صفحه چشمک زن پخش کنید. این حالت برای زمانیکه دستگاهتان را در جایی جا گذاشته اید می‌تواند مفید باشد.
 • موقعیت گوشی‌تان را بدست آورید.
 • گوشیتان را قفل و یا باز کنید.
 • کل اطلاعات گوشیتان را پاک کنید تا اطلاعات محرمانه‌تان دست افراد شرور نیفتد.
 • اطلاعات حافظه جانبی (SD card) دستگاهتان را پاک کنید.
 • با استفاده از دوربین جلو یا عقب، یک عکس از کسی که دستگاهتان را برداشته بیندازید.

امکان نصب و رجیستر کردن این برنامه از راه دور، این برنامه را قدرتمند کرده است. متاسفانه فعال کردن این برنامه فقط در اندرویید پایین تر از ورژن 3 امکان پذیر است.

۳- Plan B جایگزین Android Lost برای دستگاه‌های اندرویید با نسخه 2.0-2.3

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاه‌تان به اکانت گوگلتان وصل شده باشد.
 • دستگاهتان به اینترنت دسترسی داشته باشد.

اگر برنامه Android Lost در گوشی‌تان کار نمی‌کند و اگر هنوز گوشی‌تان با ورژن قدیمی اندرویید (2.0 تا 2.3) کار می‌کند این بخش برای شما مفید خواهد بود. برنامه Plan Bرا به طور مستقیم از Google play روی دستگاه خود نصب کنید، اگر نصب موفقیت آمیز بود. Plan B موقعیت دستگاهتان را به آدرس جیمیل‌تان می‌فرستد. و هر 10 دقیقه یکبار موقعیت جاری را به شما ایمیل می‌کند. همچنین از یک گوشی دیگر می‌توانید پیام کوتاهی با متن “locate” به گوشیتان بفرستید تا موقعیت گوشیتان را از طریق sms دریافت کنید.

همانطور که قبلا ذکر شد Plan B فقط روی دستگاه‌‌هایی با اندرویید 2.0-2.3 کار می‌کند بنابراین روی بیشتر دستگاه‌ها کار نخواهد کرد. همچنین این برنامه به روز نیست پس تضمینی وجود ندارد که کار خواهد کرد یا نه.

۴- استفاده از تاریخچه مکان یابی نقشه گوگل برای ردیابی گوشی اندروییدی گم شده‌تان (حتی اگر آن خاموش باشد)

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اکانت گوگلتان وصل شده باشد.
 • دستگاهتان به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • گزارش موقعیت و تاریخچه مکان‌ها روی دستگاه‌تان فعال شده باشد (می‌توانید این گزینه را در قسمت تنظیمات برنامه گوگل دستگاهتان تنظیم کنید)

ویژگی تاریخچه مکان‌های نقشه گوگل برخلاف Android Device Manager  فقط برای ردیابی تلفن‌های گمشده نیست بلکه می‌توانید از اطلاعات مکانی گوشی‌تان استفاده‌های گوناگونی داشته باشید، مثل دیدن مسیرهای قبلی‌ای که طی کرده‌اید. این روش خوبی برای موقعیت یابی گوشیتان است.

google-maps-location

به سایت  Google Maps Location History  بروید و مطمئن شوید که روز جاری انتخاب شده است. در پایین تقویم روی گزینه “Show timestamps” کلیک کنید تا تمام تاریخ‌هایی که مکان دستگاهتان ثبت شده است را ببینید. برای دیدن آخرین موقعیت گوشیتان روی آخرین timestamps کلیک کنید.

google-maps-location-history

این برنامه برخلاف Android Device Manager، که از GPS برای ردیابی دستگاه استفاده می‌کنند، فقط از دکل‌های مخابراتی و تشخیص موقعیت WiFi برای جمع آوری اطلاعات مکان‌ها استفاده می‌کند.در نتیجه تاریخچه مکان‌های گوشی این دو برنامه می‌توانند متفاوت باشند.
اگر باتری گوشیتان تمام شده باشد، این روش چطور در پیدا کردن گوشیتان کمک خواهد کرد؟ قبل از اینکه گوشیتان خاموش شود، گوگل موقعیت جاری را ذخیره می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید گوشیتان را با استفاده از آخرین موقعیت گزارش شده در تاریخچه مکان‌های خود پیدا کنید.
مزیتی که تاریخچه مکان‌های نقشه گوگل دارد این است که مکان گوشیتان را به طور پی در پی در دوره‌های زمانی خاصی ردگیری می‌کند. اگر کسی آن را دزدیده باشد میتوانید از بیشتر مکان‌هایی که گوشیتان در آنجا بوده مطلع شوید مثل خانه یا محل کار آن شخص، که این به شما و مسئولین کمک می‌کند که آن شخص را پیدا کنید.

توصیه می‌شود که اول از Android Device Manager یا Android Lost استفاده کنید زیرا آنها با استفاده از GPS دستگاهتان ویژگیهای سودمند دیگری را نیز ارائه می‌دهند.

۵- استفاده از قابلیت “Find My Mobile” سامسونگ برای پیدا کردن گوشی‌تان

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • باید اکانت (حساب کاربری) سامسونگ داشته باشید و دستگاهتان در حساب کاربری سامسونگ‌تان ثبت شده باشد.
 • ویژگی Find My Mobile باید در گوشی سامسونگ‌تان تنظیم شده باشد. (کنترل از راه دور فعال شده باشد)

اگر گوشی سامسونگ دارید می‌توانید با استفاده از سرویس ردیابی سامسونگ Find My Mobile گوشیتان را پیدا کنید. برای این کار باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید و دستگاهتان را با آن رجیستر (ثبت) کنید البته قبل از اینکه گوشی‌تان را از دست بدهید.

samsung-find-mobile

اگر این کار را انجام داده‌اید. وارد سایت  Find my mobile website شوید و از ساید بار سمت چپ،‌ بررسی کنید که دستگاهتان به اکانتتان وصل است. حالا گزینه ‘Locate my device’ را انتخاب و روی دکمه locate کلیک کنید. اگر دستگاهتان آن لاین (به اینترنت وصل باشد) و کنترل از راه دور آن فعال بود می‌توانید مکان تقریبی آن را ببینید. همچنین Find My Mobile ویژگیهای دیگری هم دارد از قبیل: قفل کردن دستگاه، به صدا درآوردن آن به همراه ارسال پیغام و پاک کردن اطلاعات.

۶- چطور با استفاده از Dropbox می‌توانید گوشی گمشده‌تان را پیدا کنید (اندرویید و ios)

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

 • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
 • در برنامه Dropbox (دراپ باکس) گزینه “Camera Upload” را فعال کرده باشید.
 • شخصی باید با گوشی مفقودی‌تان عکس بیندازد.

اگر روشهای اخیر کمکی برای پیدا کردن گوشیتان نکرده است، Dropbox آخرین راه حل می‌باشد. بهر حال، نیاز دارید که قبل از گم شدن آن، برنامه دراپ باکس را نصب و گزینه “Camera Upload” را فعال کرده باشید. در این روش هر موقع سارق از گوشیتان عکس بیندازد، این عکس به صورت اتوماتیک به پوشه  “Camera Uploads” دراپ باکس‌تان آپلود می‌شود. بنابراین اگر آن شخص یک عکس سلفی بیندازد میتوانید او را شناسایی کنید و اگر خوش شانس باشید می‌توانید با دیدن پس زمینه عکس، موقعیت آن را تشخیص دهید.

dropbox-mobile-ip

دراپ باکس، آدرس IP دستگاه‌های موبایلی که به اکانت دراپ باکس‌تان وصل شده‌اند را در اختیارتان نمی‌گذارد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. و اگر گوشی‌تان را گم نکرده‌اید و یا به سرقت نرفته است بدون معطلی یک برنامه ردیابی خوب روی آن نصب کنید.

ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


نویسندگان

نظرسنجی

  درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
 • ابر برچسبهاآمار وبلاگ

 • کل بازدید : 0
 • بازدید امروز :1
 • بازدید دیروز : 8
 • بازدید این ماه : 1
 • بازدید ماه قبل : 6
 • نویسنده : پسر پارسی
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان