تبلیغات
parsiboy - ۵ تا از بهترین آنتی‌ ویروس‌ های رایگان آندروید
 

بزرگترین فروشگاه شیرازیان

چهارشنبه 21 مرداد 1394

۵ تا از بهترین آنتی‌ ویروس‌ های رایگان آندروید

نویسنده: پسر پارسی   طبقه بندی: تکنولوژی، 

https://koneshtech.academy/wp-content/uploads/2015/08/android-antivirus.jpg

سیستم عامل آندروید بزرگترین سهم بازار را در گوشی‌های هوشمند دارد. این محبوبیت بیش از حد باعث شده که هکرها، کاربران آندرویدی را هدف بسیاری از تهدیدات امنیتی قرار دهند. نگرانی عمده کاربران آندرویدی، بدافزارهای رایج، فیشینگ و تبلیغات مزاحم است. باید از اطلاعات شخصی و مهم خود در برابر تهدیدات امنیتی محافظت کنید. استفاده از آنتی ویروس‌ ها یکی از بهترین‌ راه های محافظت از دستگاه آندرویدیتان است.

شرکتهای آنتی ویروس، اپلیکیشن‌های آنتی ویروس موبایل خود را برای حفاظت از کاربران آندروید، روانه بازار کرده‌اند. آنتی ویروس‌ های خوب زیادی برای گوشی آندروید به صورت رایگان در فروشگاه گوگل پلی موجود است.

البته این نسخه‌های رایگان، سرویس‌های پولی برای حفاظت بیشتری نیز دارند که هزینه اشتراک سالانه آن به سختی به ۳۰ دلار میرسد. با این حال، آنتی ویروس‌های رایگان نیز به خوبی از گوشی‌ و اطلاعات شما محافظت کرده و امنیت آن‌ها را تامین می‌کنند.

در این مطلب ۵ تا از بهترین آنتی ویروس‌ های رایگان آندروید را مورد بررسی قرار داده‌ایم که دستگاهتان را کنترل و امنیت آن را تضمین می‌کنند.۱- آنتی ویروس و اپلیکیشن امنیتی موبایل Trust Go برای آندروید

بهترین آنتی ویروس های آندروید

Trust Go یکی از بهترین آنتی ویروس‌های رایگان از نظر محافظت و قابلیت استفاده می‌باشد. این نرم افزار امنیتی اولین رتبه را در تست AV با ۱۰۰ درصد محافظت از موبایلهای آندرویدی را داراست.

محافظت:

Trust Go محافظت ۱۰۰ درصدی را در برابر برنامه‌های مخرب آندرویدی به دستگاهتان می‌دهد. این آنتی ویروس رایگان از گوشی شما در برابر بدافزارهای خطرناک رایج امروزی و ویروس‌های PLUS که می‌توانند حریم خصوصی، هویت و اطلاعات شما را بدزدند محافظت می‌کند.

قابلیت استفاده:

این برنامه قابلیت استفاده بالایی دارد. Trust Go عمر باتری گوشی را کم نمیکند. زمانیکه از این آنتی ویروس استفاده میکنید، گوشی آندرویدی‌تان بدون اشکال و روان اجرا میشود. این برنامه موبایل را اسکن کرده و به صورت موثری تهدیدات را پیدا می‌کند و برخلاف دیگر برنامه‌های امنیتی در موقع نصب یک برنامه، پیام یا هشدار امنیتی نادرستی صادر نمی‌کند.

ویژگیها:

 • اسکنر امنیتی : این برنامه دستگاه آندرویدی شما را هم بصورت لحظه‌ای بر حسب درخواست شما و هم زمان‌بندی شده اسکن می‌کند. با انتخاب گزینه‌های اسکن می‌توانید موبایل، تبلت، کارت‌های حافظه را اسکن و برنامه‌های مخاطره آمیز از جمله ویروس، بدافزار، جاسوس افزار و تروجان‌ها را پیدا و حذف کنید.
 • جستجوی امن برنامه‌ها یا نرم‌افزارها : این آنتی ویروس، برنامه‌های امن و قابل اعتماد را پیدا و دانلود میکند. Trust Go قبل از دانلود برنامه‌های پرخطر و نا امن هشدار میدهد.
 • وب گردی امن : اگر سایتهای فیشینگ و بدافزار را باز کنید، آنتی ویروس Trust Go هشدار می‌دهد. این برنامه، مرورگرهای پیش فرض آندروید، گوگل کروم و مرورگر دلفین را پشتیبانی می‌کند.
 • مدیریت سیستم : شما می‌توانید میزان مصرف اطلاعات، باتری و حافظه موبایلتان را بررسی کنید.
 • محافظت از حریم خصوصی : با استفاده از آنتی ویروس Trust Go، به برنامه‌های نصب شده مجوز‌های دسترسی درستی بدهید تا از حریم خصوصی خود محافظت کنید.
 • پشتیبان گیری از اطلاعات : این آنتی ویروس ذخیره، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات گوشیتان به صورت امن‌تری در فضای ابری انجام می‌دهد.
 • محافظت از دستگاه : با انتخاب گزینه تلفنم را پیدا کن ( Find My Phone) می‌توانید از راه دور موقعیت دستگاه خود را تشخیص دهید، آن را قفل کنید، یک هشدار تنظیم کنید، اگر دستگاهتان گم یا دزدیده شده بود به صورت امن داده‌ها و اطلاعات شخصیتان را پاک کنید.

۲-  آنتی ویروس AVL از آزمایشگاه Antiy

بهترین آنتی ویروس های آندروید

آنتی ویروس AVL محصول آزمایشگاه Antiy است. این نرم افزار امنیتی دومین رتبه را در تست AV برای حفاظت از موبایلهای آندرویدی دارد.

حفاظت:

آنتی ویروس موبایل AVL عملکردهای اساسی اسکن ویروس و حفاظت موبایل آندرویدی‌تان را در برابر برنامه‌های مخرب ارائه می‌کند. این آنتی ویروس، گزینه‌های پیکربندی فراوانی برای سوییچ تشخیص ها ارائه میکند، که از طریق آن می‌تواند در سرعت اسکن و قابلیت تشخیص تعادل برقرار کند.

قابلیت استفاده:

طبق تست AV ،آنتی ویروس موبایل AVL SDK درست مانند Trust Go عمل میکند با این تفاوت که در هنگام نصب برنامه‌های ارجینال هشدارهای نادرستی را صادر می‌کند.

ویژگیها:

 • این برنامه ویژگیهای پیشرفته‌ای از جمله ضد سرقت بودن (قفل کردن و پاک کردن اطلاعات از راه دور/ موقعیت یابی) را ندارد، بلکه فقط ویژگی شناسایی ویروس و ابزارهای پاک کردن را ارائه می‌کند.
 • تشخیص جامع: آنتی ویروس موبایل AVL SDK بسیاری از فرمت‌های فایل از قبیل  APK, SIS, SISX, XAP و CAB را اسکن می‌کند. و همچنین می‌تواند فایلهای اجرایی را مانند DEX, ELF, EPOC و PE را تشخیص دهد.
 • تشخیص کارآمد: این برنامه الگوریتم کارآمد تشخیص ویروس را دارد که خیلی سریع‌ و با برق و منابع عمومی کمتر کار می‌کند. بنابراین زمانیکه سیستم را اسکن می‌کند باتری‌ دستگاه‌تان کم نمی‌شود.
 • سیستم پشتیبانی قوی: این برنامه توانایی تجزیه و تحلیل بیش از ۱۰۰۰۰ نمونه  در روز را دارد و به صورت ۲۴ ساعته، سرویس به روز رسانی را ارائه کند. در نتیجه موبایل‌تان توانایی تشخیص آخرین کدهای بدافزار را خواهد داشت.

۳- برنامه امنیتی موبایل Bitdefender

بهترین آنتی ویروس های آندروید

برنامه امنیتی موبایل Bitdefender حفاظت خوبی را برای دستگاه‌های آندرویدی فراهم می‌کند. این برنامه دستگاه را اسکن و ویروس‌ های پیدا شده را پاک کرده، از دزدیدن اطلاعات جلوگیری می‌کند و گوشیتان را در صورت دزدیده شدن ردگیری می کند. شما می‌توانید این برنامه را به صورت رایگان دانلود کنید اما باید بعد از ۱۴ روز تست رایگان باید مبلغ ۹,۹۹ دلار را برای اشتراک سالانه پرداخت کنید.

حفاظت:

نتایج تست AV نشان می‌دهد که این برنامه حفاظت ۱۰۰ درصدی را در برابر ویروسها و برنامه‌های مخرب آندرویدی به دستگاهتان می‌دهد. بنابراین دستگاه، اطلاعات و حریم خصوصیتان را امن نگه خواهد داشت.

قابلیت استفاده:

طبق تست AV، این برنامه سنگین است و ممکن است دستگاه شما در اجرای برنامه های معمولی مقداری کند عمل کند، جدا از این مورد، تاثیر منفی روی عمر باطری ندارد و هنگام نصب برنامه‌ها هشدارهای نادرست صادر نمی‌کند.

ویژگیها:

 • اسکنر بدافزار: Bitdefender دستگاه‌تان را در برابر ۹۹.۸ درصد برنامه‌های مخرب و بدافزار محافظت می‌کند.
 • بازرسی برنامه‌ها: اگر برنامه‌ای بدون اطلاعتان بخواهد روی دستگاه نصب شود Bitdefender هشدار می‌دهد.
 • امنیت وب سایت: در زمان وبگردی از کروم و مرورگرهای پیش فرض آندروید استفاده کنید زیرا این برنامه حفاظت در لحظه را در این مرورگرها ارائه میکند.
 • ضد سرقت: اگر موبایلتان دزدیده یا گم شده باشد، Bitdefender ابزارهایی دارد که دستورات را با پیام کوتاه ارسال می‌کند، دستگاهتان را قفل و آن را ردیابی و اطلاعاتتان را پاک می‌کند.

۴- برنامه امنیتی و آنتی ویروس Lookout

بهترین آنتی ویروس های آندروید

Lookout از دستگاهتان در برابر خطراتی مانند  ویروس‌ها، گم شدن و دزدیده شدن محافظت می‌کند. Lookout بهترین شانس شما در پیدا کردن گوشی یا تبلتتان است.

می‌توانید گوشی خود را روی نقشه گوگل پیدا کنید، آن را از حالت سکوت خارج کنید و آخرین موقعیت گوشی خود را ببینید. همچنین می‌توانید یک ایمیل به همراه عکس و موقعیت کسی که سعی دارد قفل گوشی آندروییتان را باز کند دریافت کنید.

شما می‌توانید امنیت، پشتیبان گیری و موقعیت یابی گوشی آندرویدی را تنها در یک برنامه داشته باشید.

نسخه پولی بسته کامل آنتی ویروس Lookout ماهانه نزدیک به ۳ دلار است.

حفاظت:

بر طبق تست AV، برنامه امنیتی موبایل Lookout، حفاظت ۹۹ درصدی را به گوشی یا تبلتتان در برابر هر اتفاق بدی مثل بدافزارها و ویروسها، گم و دزدیده شدن، می‌دهد.

قابلیت استفاده:

در تست قابلیت استفاده آنتی ویروس ها این نرم افزار امنیتی، امتیاز ۱۰۰ درصد را دارد.

ویژگیها:

 • امنیت و آنتی ویروس: Lookout دستگاهتان را در برابر هر اتفاق بدی مثل بدافزار و ویروسها محافظت می‌کند- سرعت دستگاه‌تان را کند می‌کند یا بدون اجازه، اینترنت WiFiتان را شارژ می‌کند تا زمانی که بسته به روز رسانی منتشر شد، به لحظه خودش را آپدیت کند. ویروسها و بدافزارها را از برنامه‌ها، پیوست‌های ایمیل و فایل‌های سیستم پاک می‌کند. همچنین ویژگی اسکن زمانبندی شده دارد، تا در زمان از پیش تعریف شده دستگاه را اسکن کند.
 • ویژگی گوشی من را پیدا کن: Lookout بهترین شانس شما در پیدا کردن گوشی و تبلت آندروییتان است.
 • پشتیبان گیری و بازیابی: Lookout از تمام اطلاعات گوشیتان مثل تماسها و اسناد، روی فضای ابری پشتیبان تهیه میکند. و برای بازیابی آن می‌توانید به آدرس Lookout.com بروید.

۵- برنامه امنیتی موبایل Avast

بهترین آنتی ویروس‌ های آندروید

برنامه امنیتی موبایل  Avast بهترین محافظت را به دستگاهتان می‌دهد. این نرم افزار گوشی و کارت حافظه تان را اسکن و موارد خطرساز را پاک می‌کند و در برابر حملات USSD از گوشی‌تان محافظت می‌کند.

حفاظت:

گزارش تست AV  نشان می‌دهد که Avast از دستگاه آندرویتان در برابر 98 درصد تهدیدات محافظت می‌کند.

قابلیت استفاده:

برنامه امنیتی موبایل Avast زمانی که اجرا می‌شود باطری زیادی مصرف می‌کند. این برنامه سرعت دستگاه شما را کند نمی‌کند در نتیجه می‌توانید تسک‌های منظم -به عنوان مثال اسکن کردن روزانه دستگاه- را با این برنامه انجام دهید.

ویژگیها:

 • آنتی ویروس: زمانیکه این برنامه را برای اولین بار اجرا می‌کنید تمام برنامه‌ها را اسکن می‌کند. به غیر از این، عمل اسکن کردن گوشی و کارت SD را فقط در هنگام تقاضای شما انجام می‌دهد.
 • حفاظت از وب سایتها و کامل کردن خودکار آدرس سایتها: این برنامه شامل مسدود کننده USSD است -جلوی حملات SSD را می‌گیرد- و  آدرس های اینترنتی را اسکن می‌کند و اگر آدرسی آلوده باشد آن را مسدود می‌کند. و URL هایی که ناقص تایپ شده اند را به صورت خودکار کامل می‌کند.
 • فیلتر کردن تماس‌ها و پیام‌های کوتاه: اگر مخاطبی را فیلتر کرده‌ باشید، این آنتی ویروس تمام تماسها و اس ام اس‌های آن را مسدود میکند.
 • ضد سرقت: کنترل از راه دور را از طریق پیام کوتاه یا وب برایتان فراهم میکند (موبایلتان را ردیابی می‌کند، اعلام خطر را فعال میکند، حافظه را پاک میکند و غیره).

منبع: 5 Best Free Antivirus Apps for Android [Security Review]

ارسال به: Balatar Twitter Facebook Addthis to other


نویسندگان

نظرسنجی

  درصورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید ایا از ایران میروید؟
 • ابر برچسبهاآمار وبلاگ

 • کل بازدید : 0
 • بازدید امروز :1
 • بازدید دیروز : 8
 • بازدید این ماه : 1
 • بازدید ماه قبل : 6
 • نویسنده : پسر پارسی
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پکیج اموزش تصویری بورس از مبتدی تا پیشرفته بزرگترین فروشگاه شیرازیان